Ēriks Zvīdris

Ēriks Zvīdris - bokseris, PSRS sporta meistars, divkārtējs Latvijas čempions, Ukrainas čempions komandu ieskaitē

Ēriks Zvīdris sporta gaitas uzsāka 1955.gadā Jūrmalas sporta skolā Majoros - sporta vingrošanas sekcijā.

1956.gadā boksa treneris Vitolds Svencis Slokas pamatskolā nodibina sporta biedrības „Vārpa” boksa sekciju. Bokss Jūrmalā sākas!  Sākotnēji Ērikam Zvīdrim bokss liekas kaušļu izklaide. Tomēr klasesbiedru un draugu izaicināts, spiests doties uz treniņiem, lai pierādītu, ka „nav trusis un nebaidās boksēt”. Sāka apmeklēt treniņus un pierādīt savu varēšanu. Izdevās labi. Sāka trenēties pastāvīgi.


Sākās dalība sacensībās. Debija notiek 1957.gada Latvijas PSR meistarsacīkstēs Rīgā, kur izcīna 3.vietu. Labs sākums bokserim iesācējam spalvas svarā.


1958.gadā Latvijas PSR meistarsacīkstēs Kuldīgā izcīna 2.vietu. Rezultāti aug ar katru treniņu un katru cīņu.


1959.gadā Latvijas PSR meistarsacīkstēs Saldū kļūst par LPSR čempionu. Republikas meistars ir izcīnīts, jāturpina izaugsme lielākos turnīros.


1959.gadā Vitolda Svenča vadībā Rīgas „Daugava” sastāvā dodas uz  PSRS jaunatnes meistarsacīkstēm Rostovā pie Donas. Plaukstas traumas dēļ izstājas no sacensībām, zaudējot pretiniekam, kas šajā svara kategorijā (līdz 48kg) kļūst par PSRS čempionu.

Rīga - „Daugava” čempions 1957-1959, „Vārpa” čempions 1957-1959.


1960.gadā tiek iesaukts PSRS armijā. Dien Ukrainā - tanku armijas sporta rotā. Kijevas apgabala meistarsacīkstēs 32 dalībnieku konkurencē izcīna 3.vietu. Kijevas apgabals kā visa Baltija. Daudz jaunu pretinieku, iespēja profesionāli augt.

1961.gadā no Čerņigovas apgabala tiek iekļauts Kijevas apgabala izlasē. Divus gadus aktīvi piedalās sacensībās. Ukrainas komandu meistarsacīkstēs iegūst 1.vietu ASK „Čerkasi” sastāvā. Daudz turnīru Viņņicā, Umaņā un citās pilsētās, aug meistarība un uzvarēto cīņu skaits.  

1962.gadā izpilda PSRS sporta meistara normatīvu un kļūst par PSRS sporta meistaru.


1962.gadā atgriežas no dienesta PSRS armijā un turpina trenēties. Šajā gadā Latvijas PSR meistarsacīkstēs nepiedalās, jo tās notikušas pirms atgriešanās no armijas. Paralēli tam iestājas Sporta un Fiziskās kultūras institūtā (tagad Latvijas Sporta Pedagoģijas Akadēmija - LSPA) fiziskās kultūras skolotāja specialitātē.

1963.gadā  Latvijas PSR meistarsacīkstēs kļūst par LPSR čempionu.


1964.gadā pēc ilgām pārdomām nolemj pārtraukt aktīvo karjeru boksā un turpināt trenera- skolotāja  karjeru fiziskajā kultūrā un boksā.

 

Treneris

Pēc Latvijas Valsts Fiziskās kultūras institūta absolvēšanas 1967.gadā (LVFKI 50. jubilejas izlaidums), nosūtīts strādāt par fizkultūras skolotāju uz Tukuma Raiņa vidusskolu. Paralēli šim darbam sabiedriskā kārtā nodibina boksa sekciju skolēniem. Audzēkņi piedalās dažādās sacensībās, braukā pa Latviju (Kuldīga, Rīga, Ventspils). Parādās pirmie panākumi.

1970.gadā pārceļas darbā uz Jūrmalu. 1971. gadā turpina trenera darbu Jūrmalas BJSS. Tagad Jūrmalā ir divi treneri – Ēriks Zvīdris, kas trenē Slokā un Kauguros un Jānis Rovičs, kas trenē Dzintaros un Pumpuros. Bokss Jūrmalā strauji kļūst populārs. Dažādu vecumu puikas vēlas sevi apliecināt un kļūt stipri. Jūrmala piesaka sevi Latvijas mērogā kā boksa lielpilsēta.

Būtiska izaugsme sākas 80-tajos – Ērika Zvīdra audzēkņi Antolijs Visockis (sporta meistars), Aivars Altenburgs (meistara kandidāts), Ainārs Zaķis, Zigurds Jezdovskis, Oļegs Stoļerovs vairākas reizes kļūst par LPSR čempioniem.


Sākās starti ārpus Latvijas, jaunie bokseri brauc uz Ļeņingradu (tagad Sankt-Pēterburga) un citām pilsētām.

Lūk raksts, par Anatoliju Visocki no 1985.gada 17.decembra avīzes SPORTS:Tiek krāta pieredze, kas rezultējas ar to, ka Vissavienības augstākās kategorijas turnīrā, LPSR izlases sastāvā, Ērika Zvīdra audzēknis Anatolijs Visockis Kopeiskā izcīna 1.vietu (Hohrjakova turnīrs). Būtisks sasniegums ārpus Latvijas robežām, Jūrmalnieki ir uz viļņa!

Мемориал С.В. Хохрякова 1995 год.

Kopumā izaudzinājis vairāk kā 20 Latvijas čempionus, daudzu starptautisku turnīru uzvarētājus. Kopējo audzēkņu skaitu nav iespējams uzskaitīt, katrs audzēknis ir ieguvis ko savu – iemācījies pastāvēt par sevi, kļuvis drošāks un pašpārliecinātāks, rūdījis raksturu un cīnījies ar grūtībām. Tāda skola kur puikas top par vīriem...

Jevgēnijs Rimša (Eiropas čempions kadetiem 1998.gadā) sākotnēji savas boksera gaitas uzsāka pie  Ērika Zvīdra.

Foto: Eiropas kadetu čempiona boksā uzvaras kauss.


Visu savu mūžu veltījis jaunatnei, jo pievērsies tikai jaunatnes sportam un tā izaugsmei. Ļoti daudzi jūrmalnieki ir pateicīgi, ka treneris savlaicīgi tos pievērsis sportam, neļaujot aiziet pa nelikumību un noziedzības ceļu.

Plaši pazīstams Ērika Zvīdra teiciens: „ar spēku var uzvarēt tikai sākumā. Pēc tam jau sākas gudras un pārdomātas cīņas.” Ēriks Zvīdris vienmēr ir licis uzsvaru uz tehnisku, gudri plānotu boksa cīņu. Viņa audzēkņi vienmēr ir izcēlušies ar pārdomātu, tehnisku un skaistu cīņas stilu boksa ringā.

Piedalījies 100 oficiālās cīņās, 87 cīņās guvis uzvaras.

 

Tiesnesis

Paralēli trenera darbam tiesājis boksa sacensības Latvijā. Tomēr trenera darbs vienmēr ir bijis tuvāks.

 

Citi sporti

Strādājot par fizkultūras skolotāju un boksa treneri, aktīvi iesaistās sporta dzīves organizēšanā Jūrmalā dažādos sporta veidos un disciplīnās. Viss darbs ir veltīts skolu jaunatnei.

Septiņdesmito gadu sākumā piebiedrojas Jūrmalas pilsētas tūristu klubam (tālaika vadītājs V.Brūvelis) un aktīvi piedalās tā aktivitātēs, desmit gadu laikā kalnu maršrutos izstaigājot visu Kaukāzu. Kā dziedāja ievērojamais krievu aktieris un dziedātājs Vladimirs Visockis: „Par kalniem skaistāki ir tikai kalni...”

 

Mentors

Latviešu senioru boksa kluba „Brek” biedrs. Vairākkārtīgi apbalvots ar Latvijas Boksa Federācijas prezidenta goda rakstiem un medaļām par ieguldījumu Latvijas boksa attīstībā.


2014.gadā nodibina Jūrmalas Boksa Skolu ar mērķi stiprināt un turpināt Jūrmalas un Latvijas boksa tradīcijas. Jūrmalas Boksa Skola ir vieta kur puikas top par vīriem!

 

Pārstāvētie klubi:

„Vārpa” – Jūrmala

ASK– Čerkasi (Спортивный Клуб Армии - Черкассы ВЧ)

ASK Kijevas kara apgabals (Спортивный Клуб Армии - Киевский ВО)

„Daugava” - Rīga


Darbs sportā

Jūrmalas pilsētas sporta skolas boksa sekcija (Jūrmalas boksa klubs)

Jūrmalas boksa skola


Treneri:

Vitolds Svencis

T. Avins Treneri:

Vitolds Svencis

T. Avins


0:10/0:10